BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
TÜRKÇE DOĞAL DİL İŞLEME YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ
HASAN SABRİ ÇAVUŞOĞLU FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ ENES MAHMUT KULAK PROJESİ İLE TÜRKÇE DOĞAL DİL İŞLEME YARIŞMASINDA İKİNCİLİK KAZANDI.![TÜRKÇE DOĞAL DİL İŞLEME YARIŞMASINDA TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ](/meb_iys_dosyalar/2022_09/04165108_photo_2022-09-04_16-41-46.jpg)
Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Enes Mahmut KULAK; TÜBİTAK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Teknofest, Bilişim Vadisi ve Açıkhack Platformu'nun ortaklaşa düzenlediği Türkçe Doğal Dil İşleme Yarışmasında geliştirdiği projesi ile Türkiye İkincisi olmuştur. 4 Eylül Pazar günü Samsun'da yapılan Teknofest ödül töreninde ödülünü alan öğrencimiz Enes Mahmut KULAK'ı üstün başarısı için tebrik ediyor, öğrencimize destek olan başta ailesi ve öğretmenlerini kutluyoruz.