BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''TELEFONUMU BIRAKIYORUM, KİTABIMI OKUYORUM.''

8 EYLÜL DÜNYA OKUMA YAZMA GÜNÜ'NDE TÜRKÇE İLE TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK  
''TELEFONUMU BIRAKIYORUM, KİTABIMI OKUYORUM.''

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı başkanlığında, Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda İlimizde görev yapan Türkçe ile Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz ile bir araya geldi.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı gerçekleştirdi.

Sayın Aşcı konuşmasında'' 1966 yılında Paris'te gerçekleştirilen UNESCO Konferansı'nda 8 Eylül Uluslararası Okuryazarlık Günü (Dünya Okuma Yazma Günü) olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda bireylerin ve toplumların okuryazarlığının öneminin vurgulanması ve konuyla ilgili sorunlar hakkında farkındalık yaratılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlenmektedir.

Bugün; bizlerde bu vesile ile İlimiz özelinde, başta sizlerin aracılığıyla, toplumumuzun her kesiminde okumanın  önemini vurgulamak ve İl çapında farkındalık oluşturabilmek adına, gerçekleştireceğimiz projenin öncüsü olan siz öğretmenlerimizle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Hepiniz tekrar hoş geldiniz.'' ifadelerini kullandı.

Hayata geçirilmek üzere çeşitli planlamalar yapılan ''Telefonumu Bırakıyorum, Kitabımı Okuyorum'' adlı projemiz hakkında detaylı bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, proje ile ilgili öğretmenlerimizden gelen soruları cevaplamasının ardından toplantı sona erdi.

08-09-202308-09-202308-09-202308-09-2023

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.