BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sözleşmeli öğretmen olarak ilimize ataması yapılanlardan istenen belgeler.

 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN OLARAK İLİMİZE ATAMASI YAPILANLARDAN İSTENEN BELGELER  

  

 1. Kimlik Kartı Fotokopisi,
 2. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ya da e-devlet üzerinden aldıkları diploma belgesi, (Aslı ile beraber Fotokopisi)
 3. Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği,
 4. Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi,
 5. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneğini (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.)
 6. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,
 7. Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet)
 8. Elektronik Başvuru Formu (Sözlü Mülakat Başvuru Formu)
 9. Sözleşmeli Öğretmenlik eğitim kurumları tercihleri elektronik başvuru formu (e-devletten alınabilir),
 10. Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporunu.
 11. Askerlik Durum Belgesi (e-devletten alınabilir),
 12. Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge(e-devletten alınabilir), Adli sicil kaydı bulunanlardan bu duruma ilişkin mahkeme kararı.

  

NOT: İLÇELERİMİZE ATANMIŞ OLAN ÖĞRETMENLER GÖREVE BAŞLAMAK ÜZERE DOĞRUDAN İLGİLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE BAŞVURU YAPACAKTIR.

 

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.