BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler" projesiyle Türkiye´de 2.5 milyondan fazla çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi verilecek.

Sağlıklı nesiller ve parlak gülücükler için el ele!

 

"Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler" projesiyle Türkiye´de 2.5 milyondan fazla çocuğa ağız ve diş sağlığı eğitimi verilecek.

Colgate Palmolive´in dünyada 80´i aşkın ülkede 22 yıldır devam ettirdiği ve her yıl 50 milyondan fazla çocuğa ulaştığı "Parlak Gülüşler, Parlak Gelecekler" projesi, Bartın Amasra Fatih Sultan Mehmet ilkokulu ve Kaleşah ilkokulunda başladı .Yapılan etkinliğe Bartın İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan YILDIRIM Amasra İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cafer ŞAHİNGÖZ Colgate Proje Sorumlusu Ayçin Özkün ABANOZ, il formatörü  Aydın KÜKNER , Okul Müdürleri, Öğretmenler ve İlçe formotörü katıldı.. Colgate Palmolive´in Milli Eğitim Bakanlığı´nın desteği, ve TOÇEV işbirliği ilkokul 3´üncü sınıf öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.Eğitimden sonra öğrenciler diş fırçası ve macunu dağıtıldı.

 

Etkinlikte bir konuşma yapan Bartın İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan YILDIRIM şunları söyledi. Öncelikle ilçe Formotörümüz Ahmet Yasin TOPALOĞLU na, Okul İdarecilerimize ve öğretmenlerimize bu özverili çalışmalarından dolayı sizin aracılığınız ile teşekkür ederim. Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği için gereken önem verilmemektedir. Erken yaşta yapılan Bu eğitimler ile bu farkında lığı artırmayı hedefliyoruz. Eğitimler sonrası çocuklara Colgate Palmolive´in desteği ile diş fırçası ve diş macunu dağıtıldı. İlimizde ki İlkokul 3 üncü sınıf tüm öğrencilere bu eğitimler verilecek. Çocukların bu etkinliklerde mutlu olduklarını gördük. Ana amacımız sağlıklı nesiller yetiştirmektir. Ayrıca İstanbul´dan ilimize gelerek bu etkinliğe katılan Colgate Proje Sorumlusu Ayçin Özkün Abanoz a da emekleri ve gayretleri için teşekkür ederiz.

 

18-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-201518-12-2015

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.