BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Sınav Başvuru İşlemleri Hakkında Duyru.

   SINAV İŞLEMLERİ MODÜLÜ

Merkezi Sistem Sınavlarına görevli başvurularının elektronik ortamda alınması için Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından MEBBİS sistemine Sınav İşlemleri Modülü entegre edilmiştir.

Bu modül 08/06/2015 tarihinden itibaren tüm il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ile bu müdürlüklere bağlı okul ve kurumlarda görev yapan öğretmenlerin merkezi sistem sınavlarına yapılacak olan görevlendirmelerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için düzenlenmiştir.

Başvurular MEBBİS sistemi üzerinden kişisel bilgiler kullanılarak yapılacaktır.

Sınav Merkezine göre görevlendirme işlemi yapılacaktır. Görev yeri ilçe sınırları içerisinde olan personellere ilçelerde yapılacak olan merkezi sistem sınavlarında görev verilecektir. Merkez ve merkez ilçeye bağlı kurumlarda görev yapan personellere merkez ilçede yapılacak olan sınavlarda görevlendirme yapılacaktır.

Görevlendirme Kriterleri şunlardır:

·         Görevlendirmeler puanı en düşük öğretmenden başlayarak yapılmaktadır.

·         Puan hesaplaması sınavda salon görevlisinin aldığı ücretin sınavın maksimum süresine bölümünün 100 ile çarpılması şeklindedir. ==> (Ücret/Süre)*100

·         Puan eşitliğinde TC Kimlik Numarası küçük olan personele öncelik verilecektir.

BAŞVURU YAPMA İŞLEM ADIMLARI

1.       https://mebbis.meb.gov.tr adresine internet tarayıcınız kullanarak TC Kimlik Numaranız ve Şifreniz ile giriş yapınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.             Sol menüden Sınav İşlemleri Modülüne tıklarınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Görev İstek bölümünden talepte bulunacağınız sınav görevi için İstiyorum kutucuğunu seçerek işaretleyiniz. Kaydet butonuna tıklatınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ekrana gelen “Kaydetme İşlemi Tamamlanacak. İşlemi onaylıyormusunuz?” uyarı iletişim penceresindeki Tamambutonuna tıklatınız.

 İşlemin tamamlandığına dair uyarı Görevli Bilgilerinin üstünde yer alacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Soru ---- Cevap

1-Öğretmenler tercih işlemi yaparken sınav merkezlerini seçerek mi tercih yapacaklar.

       Sınav merkezi değil o sınav için görev isteyip istemediklerini belirtecekler.

2- Öğretmen görev yaptığı ilçe dışında da sınav görevi tercihi yapabilecek mi?

       Okul yerleştirme bilgileri başvuru esnasında bilinemediğinden dolayı tüm öğretmenler kendi ilçesinde sınav yapılsın/yapılmasın görev talep edebilecekler.

       Ancak görevlendirmeler sınav yapılacak İLÇE’deki öğretmenler arasından belirlenecektir.

 3-Sınav görevlendirmelerinde nokta işlemi mi yapılacak a okuluna 2 nolu salona başkanı şeklinde mi olacak.Yedek salondaki görevlileri ve yedek gözetmenleri sınav kurumu için sistem mi belirleyecek.

         Mevcut yönerge gereği Başkan, gözetmen ve yedek üye kura usulü ile sınavın yapılacağı kurum tarafından belirlenmesi gerekmektedir, sistem sadece okulu belirleyecek.

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.