BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Masal Anlatma” yarışması.

 

 

BARTIN 1. BİLİM , KÜLTÜR, SANAT VE SPOR LİGİ

İLKOKULLAR ARASI MASAL ANLATMA YARIŞMASI

Konu: Bartın 1. Bilim, Kültür, Sanat ve Spor  Ligi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İlkokul 3. ve 4. Sınıf öğrencileri arasında “Masal Anlatma” yarışması düzenlenecektir.

Amaç
Madde 1- Bu etkinliğin amacı, ilimiz ilkokullarında öğrenim gören öğrencileri; Türk dilini doğru, etkili ve kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirmek, onlara toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazanmalarına katkı sağlamaktır.

Kapsam: Bu özel şartname yukarıda konusu belirtilen “Masal Anlatma” yarışmasına katılma koşullarını, yarışmaya başvuru şeklini, yarışma jürisini, verilecek ödülleri ve ödül töreniyle yarışma takvimine ilişkin esasları kapsar.

Dayanak
a-  Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta Öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği.

b- Bartın Valiliği  17.10.2014   tarihli  Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Faaliyetlerine ilişkin protokol.

                                                      YARIŞMA ŞARTLARI

1.     1- “Masal Anlatma Yarışması” öğrencilerin kendilerini ifade etmelerini sağlamak ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla düzenlenmiştir.

2.     2- Seçilen masal Türk Milli Eğitim amaçlarına uygun olmalıdır.

3.     3- Öğrenci , yerli-yabancı fark etmeksizin istediği masalla yarışmaya katılabilir.

4.     4- Bu yarışmaya Bartın Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilkokul 3. ve 4. Sınıf  öğrencileri katılacaktır. Yarışmaya grup halinde katılım olamaz. Her okulu 1 öğrenci temsil edecektir.

5.     5- Masal ezberden anlatılacaktır. Yarışmada müzik, kostüm, slayt gösterisi kullanılabilir. Kostüm kullanacak yarışmacıya hazırlanması için ek süre verilmeyecek, bu nedenle kostümler daha önceden giyilmiş olmalıdır.

6.      6-Okullar kendi bünyelerinde yaptıkları ön yarışma ile birinci belirleyecek ve seçilen birinci, yarışmaya gönderilecektir.

7.      7-Yarışmacılar anlatacakları masal metnini kimlik fotokopileri ile verecekler, kimlik fotokopisinin arkasına gerekli bilgileri (sınıf, okul numarası, ev veya cep telefonu) yazılacaktır.

8.      8-Katılımcılar hazırladıkları  masalı en fazla 5 dakika anlatacaklardır. Anlatım 5 dakikayı aşarsa kesilecektir. Anlatıma fon müziği eklenebilir.

9.     9- Okullar kendi bünyelerinde seçtikleri birincinin belgelerini 05/01/2015’e kadar gönderecektir.

10 10-Yarışma 15/01/2015 tarihinde Kültür Müdürlüğü Salonunda yapılacaktır.Katılım 10 okuldan fazla olursa 13 ve 14 ocak 2015 tarihlerinde Halk Eğitim Merkezi Salonunda  yarı final yapılacak , yarı finalle belirlenen 10 okul 15 ocak 2015 tarihinde Kültür Müdürlüğü Salonunda finalde yarışacaklardır.  

1111.  Jürinin puanlaması aşağıdaki ölçütlere göre olacaktır.

-Akıcılık :15

-Hitabet:15

-Kendine Güven:10

-Hissetme Hissettirme:15

-Jest-mimik:20

-Ses tonu:10 puan

- Süreyi kullanma:10 puan

- Kostüm:5 puan olarak değerlendirilecektir.

Ön eleme ve finalde   puan eşitliği halinde, birinci olan öğrencinin belirlenmesinde, doğum tarihi küçük olan ilk sırayı alır. Yine eşitlik durumunda ise kura çekilir.

ÖDÜLLER:

       Ödüller Bartın Valiliği tarafından belirlenecektir.

       NOT: Yarışmaya katılan bütün öğrencilere katılım belgesi  verilecektir.

 

        JÜRİ ÜYELERİ:  

 

        Jüri üyeleri Milli Eğitim Müdürlüğünce Belirlenecektir.

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.