BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOZCAĞIZ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ MOBİL TERCİH ARACIMIZLA TERCİHLERİNİ YAPTILAR.

KOZCAĞIZ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZ MOBİL TERCİH ARACIMIZLA TERCİHLERİNİ YAPTILAR.

Müdürümüz Sayın Oğuzhan Acar; Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü ve Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan rehber öğretmenlerimizle birlikte, Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi okul birincisi Sıla Yıldız'ın üniversite tercihlerini yapmak için ilimiz Kozcağız Beldesine gitti. Deprem bölgesinden gelmiş olan ve yaşadığı zorluklara rağmen derslerine sıkı sıkı sarılarak okulunu birincilikle bitiren öğrencimiz Sıla, mobil tercih aracımız ile uzman öğretmenlerimiz rehberliğinde tercih desteği alarak okulunda üniversite tercihlerini yaptı.

Ardından Müdürümüz ve öğretmenlerimiz, Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi okul ikincisi Oğuzhan Coşkun'un evine misafir oldular. Öğrencimiz Oğuzhan da , mobil tercih aracımız ile uzman öğretmenlerimizden destek alarak evinden doğru üniversite tercihlerini yapabilme fırsatı buldu.

Müdürümüz Sayın Oğuzhan Acar, 'Öğrencilerimizden gelen yoğun talepler ile Müdürlüğümüz bünyesindeki bir aracı mobil tercih aracına çevirdik. Böylelikle internet erişiminde sorun yaşayan; rehberlik ve yardım talep eden öğrencilerimizin doğru tercih yapabilmeleri için uzman öğretmenlerimizle birlikte onların yanında olabiliyoruz. Eğitimde bir ferdi dahi göz ardı edemeyiz, öğrencilerimiz bizim yarınlarımız.' diyerek sözlerini bitirdi.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin yanında olmaya ve eğitim öğretim faaliyetlerini Türkiye Yüzyılına yakışır bir hale getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 

01-08-202301-08-202301-08-202301-08-202301-08-202301-08-202301-08-202301-08-2023

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.