BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN CUMHURİYETİMİZİN 100.YIL DÖNÜMÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN CUMHURİYETİMİZİN 100.YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Aziz Türk Milleti'nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 100. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında eğitim, bilim ve kültür alanındaki başarılarımızla gurur duyuyoruz.

Gelecekte de bu alandaki çalışmalarımızı sürdürerek daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. 29 Ekim 1923, Türk milletinin tarihinde unutulmaz bir sayfadır. Cumhuriyetsiz bir toplum, yarınsız bir gündür.

Bedeli şehitlerimizin kanı ile ödenerek kazanılmış Cumhuriyetimizi ve vatan toprağımızı korumak, bağımsızlığımızın sembolü bayrağımızı göklerde her daim dalgalandırmak her birimizin görev ve sorumluluğudur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ilerleyerek en büyük eseri Cumhuriyet'imizi akılla, bilimle ve büyük bir kararlılıkla sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız. Cumhuriyet'imizin değerlerini demokrasiyle taçlandırma başarısı gösteren ülkemiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızıdır. Geçmişte olduğu gibi, bugün ve bugünden sonra da aynı heyecanla gayretlerimizin devam edeceğine inancımız tamdır.

Türkiye Cumhuriyeti, 100 yıl boyunca demokrasi ve özgürlük ilkelerine bağlı kalarak büyüdü. Gelecekte de bu değerleri koruma kararlılığımızla, Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutluyoruz.

''Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.'' diyen İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle ve gazilerimizi şükran ve saygı ile anıyorum.

Ramazan AŞCI

Bartın İl Millî Eğitim Müdürü

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.