BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ramazan Aşcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz mesajında şöyle dedi:

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir" diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi,  çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin vazgeçilmez temsilcileridir.

Sevgili Meslektaşlarım; yurdumuzun her köşesinde; çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden, gösterdiğiniz büyük fedakârlıklarınızdan ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphemiz yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için, canla başla çalışan, fedakârlık timsali öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle kutsal görevlerinin bilinciyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada aynı şevk ve heyecanla vazifelerini yerine getireceklerine inandığımız tüm öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü "nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, görevi esnasında şehit olan ve ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimize mutlu, huzurlu ve sağlıklı ömürler diliyorum.

Ramazan AŞCI

Bartın İl Millî Eğitim Müdürü

23-11-2023

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.