BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABÜLÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN RAMAZAN AŞCI'NIN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABÜLÜ VE MEHMET AKİF ERSOY'U ANMA GÜNÜ MESAJI

     Milli mücadelemizin en çetin döneminde şanlı ecdadımızın yeniden dirilişini, şahlanışını en güzel şekilde ifade eden ve ölümsüzleştiren İstiklal Marşı'mız; Türk milletinin inancının ve vicdanının ortak sesi, yenilmez azminin destanıdır.Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, bu eşsiz eseriyle Türk milletini vatan ve bayrak sevgisi, birlik ve beraberlik, ortak düşünce ve değerler ekseninde buluşturarak zirveleştirmiştir. Merhum Mehmet Akif'in bu muhteşem eserinin her dizesinde Türk milletinin kahramanlığını, fedakârlığını, bağımsızlık düşüncesini görmekteyiz.

     Mehmet Akif, "O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir, o günleri yaşamak lazım, o şiir artık benim değildir, o milletimindir." Diyerek bu eşsiz şiirini aziz Türk milletine hediye etmiştir.Tarihinin her döneminde bağımsızlığına ve vatanına yönelen tehditlere birlik ve beraberliğinden ödün vermeden karşı koyan aziz milletimiz, inanıyorum ki Akif'in İstiklal Marşı ile ortaya koyduğu değerlerimize her zaman sahip çıkacak; ortak sesimiz, ortak vicdanımız olan İstiklal Marşı'mızı ilelebet muhafaza edecektir.

     Bu vesileyle aziz Türk milletinin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi destansı bir şekilde anlattığı İstiklal Marşı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ömrünü vatanına ve milletine adamış olan şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını sonsuz rahmet ve minnetle anıyorum.

Ramazan AŞCI

Bartın İl Millî Eğitim Müdürü

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.