BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BARÜ, 'Geleceğin mimarları olacak çocukları' yarınlara hazırlayacak

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ile Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında küçük yaşlardan itibaren bireylerin gelişimlerine destek verilmesi hedefiyle iş birliği protokolleri imzalandı.
BARÜ, 'Geleceğin mimarları olacak çocukları' yarınlara hazırlayacak

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ile Bartın İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Aşcı tarafından imzalanan protokol kapsamında çocukların erken yaşlarda üniversite ortamı ile tanışmaları sağlanacak. Böylece BARÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezince hayata geçirilen 'Çocuk Üniversitesi' ile Okul Öncesi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezince yürütülen çalışmalara yönelik iş birliğini kapsayan protokolle, çocukların gelişimlerine destek verilecek. Ayrıca BARÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışmaların genişletilerek yeni projelerin hayata geçirilmesi için adımlar atılacak. Çocukların eğitim, kültür, sanat, edebiyat ve spor alanlarındaki bilgilere ve yeniliklere uygun ortamlarda ulaşmaları amacıyla ortak uygulamalar hayata geçirilecek.   

Protokol imza törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik, Genel Sekreter Prof. Dr. Selçuk Gümüş, Genel Sekreter Yardımcısı Turgay Delialioğlu, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Büyükşahin, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Aylin Kurt, Okul Öncesi Eğitimi Uygulama Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Mercan, Merkez Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ümmühan Akpınar Afşin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden temsilciler de katıldı.

Bartın İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

21-03-202421-03-202421-03-2024

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.