BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BARTIN İLİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ NİSAN AYI FAALİYET RAPORU.

 

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI

 

BARTIN İLİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ NİSAN AYI FAALİYET RAPORU

 

 

 

TOPLANTI NO                   : 05

 

TOPLANTI YERİ                 : MERKEZ İHO TOPLANTI SALONU

 

TOPLANTI TARİH /SAATİ : 17.04.2019           15.30

 

TOPLANTI TÜRÜ              : SEMİNER

 

PAYDAŞLAR                      : DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ/ REHBER ÖĞRETMENLER

 

EYLEM / KONU                : Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları tanıtım sunularının incelenmesi; okullarda gerçekleştirilen özgün ve örnek uygulamalar

 

  • Mustafa DANIŞMAN (Şube Müdürü) : Din öğretiminin gerekliliği, İmam Hatip okulların önemi, öğrenci ve velide oluşan olumsuz algının okulların mevcut ders programı ve akademik eğitimin doğru bir şekilde anlatılması ile düzelecektir.

  • Toplantı Başkanı Mustafa KÖKDEN (AİHL): İmam Hatip Liselerinin tarihçesini anlattı. Anadolu İmam Hatip Liseleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

  • İmam Hatip Liselerinde verilen müfredatın diğer okullardan bir eksiğinin olmadığı ifade edildi. İmam Hatip Liselerine öğrencilerini gönderen velilerin tümü imam olsun diye göndermemektedir.  Bu yüzden burada verilen müfredat ve eğitimle birçok alanda yetişen insanımız vardır. Bu konuda rehberlik yapmak önemlidir. Gönüllülük esasına dayalı olmalı ve konuşarak,  ikna ederek yapmalıdır.

  • Ahmet KULOĞLU (Merkez İHO Müdürü) : İmam Hatip Liselerinin akademik başarısı  kısa bir süre içinde artacaktır. Çünkü şu an mevcut İmam Hatip Lisesi öğrencilerin alt yapısı bulunmamaktadır. Mevcut  İmam Hatip Ortaokulları olarak bu boşluğu dolduracaktır. Kısa bir süre sonta Fen Liseleriyle yarışır bir hale gelecektir.

  • Neslihan KÜÇÜK (Köksal Toptan Anadolu Lisesi) : Bu okullardan sadece din adamı değil, dini ve manevi değerlerine bağlı doktor, mühendis, avukat veya iş adamı yetiştirdiğini de göz ardı etmemek gerekir.

  • Mehmet AYDIN (Köksal Toptan Anadolu Lisesi) : İmam Hatip Liselerinde verilen eğitimin kalitesi veli ve öğrencilerin burayı tercih etmesinde önemli bir etken. Bu konuda eksikliklerin olduğu konusunda veli ve öğrencilerde bir olumsuz bir kanı oluşmuş durumda. Okul tanıtımlarıyla bu olumsuz durum ortadan kalkacaktır.

 

 

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.