BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BARTIN İLİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ EKİM AYI FAALİYET RAPORU.

06-11-2018

 

 

 

 

 

 

 

 

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI

BARTIN İLİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ EKİM AYI FAALİYET RAPORU 

 

TOPLANTI NO                   : 01

TOPLANTI YERİ                 : MERKEZ İHO TOPLANTI SALONUTOPLANTI TARİH /SAATİ : 24.10.2018 / 15.30

TOPLANTI TÜRÜ                : SEMİNER

PAYDAŞLAR                       : DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ

EYLEM / KONU             : Din Eğitimi ve Öğretimi ile ilgili ulusal ve uluslararası düzeydeki çalışmalar, din öğretiminde tartışılan yeni yaklaşımlar, iyi örnekler, özgün projeler, örnek uygulamalar ve orijinal düşünceler.

 

2018 Eylül ayı öğretmen seminer döneminde gerçekleştirilen 2023 Projesinin faydalı olduğu ifade edildi. Bu projede uygulanan etkinlikleri Mervegül KOZCA (Mehmet Akif Ersoy MTAL), okullarında uyguladıklarını ifade etti. Tüm öğretmenler, etkinliklerle ve oyunlarla yapılan derslerin çok daha zevkli ve verimli geçtiğini ifade ettiler.

Toplantı Başkanı Mustafa KÖKDEN (AİHL), öğretmenin yöntem ve yaklaşımının çok önemli olduğunu belirtti. Öğretmenler sevgiyle yaklaşımın eğitimde temel prensiplerden biri olduğunu ifade ettiler

Ayetlerden ve hadislerden oluşan “Yalnız Değilsin” adlı bir sunum gerçekleştirildi.

İki kısa film izletildi. Peygamber sevgisi ve hile yapanlarla ilgili konular işlendi. Bunların olumlu ve olumsuz tarafları ifade edildi. Öğrencilere bu filmlerin hangi konularda izletilebileceği tartışıldı. Görüşler beyan edildi.

İki Dirhem Bir Çekirdek (İskender Pala) kitabı Önder Özgül tarafından tavsiye edildi. Osmanlı zamanında adaletin işlendiği kısa film üzerinde yorum yapıldı.

“Pabucu dama atılmak” deyiminin ne anlama geldiği Mustafa KÖKDEN tarafından anlatıldı.

 

 

 

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.