BARTIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Okulu Projesi

Aile Okulu Projesi

Cumhurbaşkanlığı Makamının Genelgesi ile "Millî kültürümüzü yabancılaşmaya ve sosyal yozlaşmaya karşı muhafaza etmek, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin, sosyal medya ortamları da dâhil bazı mecralardaki tüm yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayımların zararlı içeriklerine maruz kalmaları sonucu bedensel ve zihinsel gelişimlerinin olumsuz etkilenmesini önlemek adına gereken adımların kararlılıkla atılması gerekmektedir." ifadelerine yer verilmiştir. Bu kapsamda çocuklarının eğitiminde en önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin  ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. amaçlarla Bakanlığımız tarafından Aile Okulu Projesi başlatılmıştır.

İlimizde ilk Bartin ili aile okulu projesi kapsamında 13 ağustos 10 eylül tarihleri arasında hafta sonları olmak üzere, 15 Temmuz Şehitler Özel Eğitim Okulu'nun başvuruda bulunan 12 velisine, eğiticimiz Engin Şahin tarafından aile okulu semineri açılmıştır.

Aile Okulu Eğitici Eğitimlerimize ise 13 Ağustos 2022 tarihinde Cumhuriyet Ortaokulunda Eğitimcimiz Özge DOĞAN tarafından başlatılmıştır. Farklı branşlarda 12 öğretmenimizin katıldığı seminere Hayat Boyu Öğrenme Biriminden sorumlu Şube Müdürü Sayın Yusuf HAYRİ Aile Okulu Projebinin önemini anlatan bir konuşma yapmıştır. 

Proje kapsamında veli ve öğretmenlere seminerler devam etmekte olup 2.gurup eğitici eğitimleri planlanarak daha çok veliye ulaşabilmek için çalışmalar devam etmektedir.

 

 26-08-202226-08-202226-08-202226-08-2022

Gölbucağı Mahallesi Gazhane Caddesi No 6/3 Merkez/BARTIN - 0378 227 68 90 /5 Hat

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.